تبلیغات
و خداوند زمین را برایتان جایگاه امن و آرامش قرار داد
و خداوند زمین را برایتان جایگاه امن و آرامش قرار داد
Lets get green 
قالب وبلاگ
نویسندگان

     

Z-R-A: با سلام به همه ی دوستان نیوارث و زیست

دانشمندان در لابراتوار بیولوژی مولکولی اروپا در آلمان که به تازگی موفق به نمایش جنینی دیجیتالی شده بودند

اکنون توانسته‌اند با بخشیدن دو بال به این جنین جنین دیجیتال تصویر حشره کوچک و بالداری را به نمایش بگذارند.

به گزارش مهر، دانشمندان در گزارش خود توضیح دادند چگونه توانسته اند رشد مگس سرکه را بر روی فیلم به تصویر بکشند و اولین گروهی بوده اند که توانسته‌اند شکل‌گیری چشم و بخش میانی مغز را در زبرافیشها به ثبت برسانند. تکنیک جدید تصویربرداری آنها همچنین اطلاعات زیادی از فرایندها و موجودات زنده ای که به دلیل عدم توانایی در استفاده از میکروسکوپ در مطالعه بر روی آنها ناشناخته باقی مانده‌اند را در اختیار دانشمندان قرار خواهد داد.

به گفته دانشمندان نمونه‌های مطالعاتی غیر شفافی مانند جنین مگس سرکه نور را پراکنده کرده و از این رو میکروسکوپ، ترکیبی در هم از اطلاعات خوب و بد و تصاویر واضح و ناواضح را ارائه می کند. اما تکنیک جدید امکان تشخیص اطلاعات خوب را از بد فراهم آورده و از این رو می توان از ارگانیزمهایی که به دلیل خصوصیات نوری نامناسب تا کنون ناشناخته باقی مانده بودند، اطلاعات ارزشمندی به دست آورد.

محققان به جای استفاده از تکنیک‌های  قدیمی از تابش الگوهایی متنوع از نور بر روی نمونه‌های کدر مورد مطالعه استفاده کردند که این شیوه، تصویری شامل نشانه‌های متغیر روشن و تاریک به وجود می آورد. با تغییر کردن الگوی نور وضوح این نشانه‌های تاریک و روشن نیز تغییر می‌کنند. با ثبت چندین تصویر مختلف با کمک الگوهای نوری متفاوت و ترکیب رایانه ای این تصاویر با یکدیگر می توان تاثیر نورهای پراکنده را فیلتر کرده و تصویری واضح از نمونه مورد مطالعه به دست آورد.

همچنین دانشمندان با ترکیب این شیوه با تصویربرداری از زوایای مختلف توانستند فیلمی سه بعدی از جنین درحال رشد مگس سرکه به دست آورند و در حدود یک میلیون تصویر از سه روز اول رشد جنین زبرافیشها به ثبت برسانند.

بر اساس گزارش ساینس دیلی، محققان بر این باورند توانایی ثبت چنین تصاویر واضحی از جانداران کدر که امکان مشاهده میکروسکوپی آنها وجود ندارد، تاثیری حیاتی بر تحلیل‌های رایانه‌ای از قبیل ردیابی حرکات یک سلول و تقسیم بندی‌های سلولی در جنین دیجیتالی شده دارد.
طبقه بندی: معرفی جانوران، 
برچسب ها: جنین حشره،  
[ جمعه 1 مرداد 1389 ] [ 11:34 ق.ظ ] [ S.R ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


سلام دوستان منS.R (صالح رئوفی)
این وبلاگ نگاهی صمیمانه و رنگی به درست زیست شناسی دارد.
ز ی س ت یعنی زندگی, درسی که پرده اسرار را می گشاید.چه لذت بخش است که بدونی در پس هر نفسی چه چیزی نهفته است.وبلاگ ما وبلاگی است برای همه در هر رشته ای و در ستایش زیست شناسی.

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب

  • آسمان
  • بک لینک
  • ویندوز سون